Salon – serce domu

Napisany dnia October 23rd, 2014

my-living-room-585240-mSalon to często najważniejsze pomieszczenie w domu lub mieszkaniu, czesto znajdziemy tam fotele, zazwyczaj jest to fotel wypoczynkowy czasami fotele do masażu ale zawsze to są fotele skórzane. Spełnia on kilka różnych ważnych ról.

Często jest to miejsce reprezentacyjne, połączone z jadalnią, w którym przyjmuje się gości, na przykład przyjaciół i rodzinę.

Jednocześnie salon to pokój służący przede wszystkim odpoczynkowi. Dlatego jednym z najważniejszych elementów salonu są tak zwane meble wypoczynkowe. Są to na przykład różne zestawy składające się z sofy lub narożnika i foteli. Ważnym elementem wystroju salonu jest także praktyczny stolik. W salonie zazwyczaj znajduje się także telewizor, który wymaga odpowiedniej obudowy.

 

W salonie muszą także znaleźć się różne źródła światła, na przykład lampy podłogowe lub na przykład kinkiety. Warto dokładnie przemyśleć ich rozmieszczenie, ponieważ dzięki temu można osiągnąć różne bardzo ciekawe efekty w wystroju wnętrza. Wystrój salonu warto także uzupełnić estetycznym. eleganckim dywanem, który pozwoli na stworzenie ciekawej, przyjemnej i cieplejszej atmosfery w pomieszczeniu.

Comments are closed.